In de jaren tachtig speelde Rotterdam een voortrekkersrol op fotografiegebied. Diverse fotografen legden niet de Rotterdamse realiteit vast, maar creëerden hun eigen werkelijkheid met de camera. De realiteit was niet genoeg, ze zochten beelden van nieuwe, onbekende werelden. Deze fantastische werelden legden ze vast door ze zelf te creëren in geënsceneerde fotografie. Door de grote rol van Rotterdamse fotografen wordt deze door het surrealisme beïnvloede stroming ook wel de Rotterdamse School genoemd.
Op initiatief van Rommert Boonstra vinden dit najaar rond deze `Rotterdamse School´ en de geënsceneerde fotografie in het algemeen een fotografiemanifestatie plaats op verschillende locaties. Rommert Boonstra heeft voor de tentoonstelling werk geselecteerd van meer dan twintig kunstenaars, fotografen en filmmakers. Hun fantastische beelden duiken op in een landschap van gevouwen papier met het Rotterdam van de jaren tachtig als achtergrond.
Locaties
Op de volgende locaties staat, in het kader van de manifestatie, de geënsceneerde fotografie in de schijnwerpers:
Historisch Museum Rotterdam; CBK Rotterdam; Ned. Fotomuseum Rotterdam; MK Galerie Rotterdam; Galerie Phoebus Rotterdam; Galerie Cokkie Snoei Rotterdam; LUMC Leiden; ACF Amsterdam; Seelevel Amsterdam; Ververs Gallery Amsterdam; Eduard Planting Fine Art Photographs Amsterdam; Noorderlicht Groningen; Galerie Baudelaire Antwerpen.
Kijk op de websites van deze locaties om te lezen wat zij organiseren in het kader van de fotomanifestatie Fantastische Fotografie.
![]()

