![]()
Die retrolook komt vooral tot uiting in de draaiknoppen voor belichtingsmodus, ISO-waarde en belichtingscompensatie boven op de camera. En door de zeldzaam geworden optische doorzichtzoeker, al is die wel nogal klein.
De videofunctie van de Canon Powershot G12 kreeg een upgrade. De camera kan nu in 720p-formaat filmen met maximaal 24 beelden per seconde en stereogeluid. Helaas kun je tijdens het filmen alleen digitaal inzoomen. Verder vind je een paar nieuwe handigheidjes. Zo is het instelwiel aan de voorkant net als bij veel spiegelreflexen te gebruiken om snel sluitertijd of diafragma in te stellen. Ook de nieuwe hdr-functie werkt erg goed.
![]()
Dankzij de relatief grote sensor met 'slechts' 10 megapixels is de beeldkwaliteit voor een compactcamera behoorlijk hoog. Een ideale tweede camera voor reflexbezitters, zij het niet goedkoop.
Beoordeling
| ergonomie | |
| functies | |
| snelheid | |
| beeldkwaliteit | |
| prijs/kwaliteit |
Score 7,5
Pluspunten
optische beeldstabilisatie
raw-optie
verstelbaar lcd-scherm
hdmi-aansluiting
Minpunten
720p hd-video met maximaal 24 bps
geen optische zoom tijdens filmen
wat traag in gebruik
![]()
Specificaties
| Model | Canon PowerShot G12 |
| Prijs | € 495,- |
| Leverancier | Canon, 0900-2022915, www.canon.nl |
| Sensor | ccd, 1/1,7 inch, 10 megapixel |
| Zoombereik | 5x optisch (35 mm: 28-140 mm), 4x digitaal |
| Lichtsterkte | F 2,8 - 4,5 |
| Lichtgevoeligheid | ISO 80 - 3200 en automatisch |
Deze review is terug te vinden in Zoom 01 van 2011.
Permalink
