In het voorjaar van 2012 verschijnt het fotoboek Holland met eigen ogen, een souvenirboek voor toeristen uit binnen- en buitenland. Het boek biedt een bijzondere kijk op de highlights en eigenaardigheden van Nederland: jouw kijk! Alle leden van de Zoom-community kunnen een bijdrage leveren. Ben je nog geen Zoomer? Word het dan nu! Jouw opbrengst als je foto wordt opgenomen: een gratis boek en eeuwige roem - in binnen- en buitenland. Het boek wordt samengesteld door Peter de Ruiter, fotograaf en schrijver van zes boeken over (digitaal) fotograferen.
Bedenk of je typerende foto's van Nederland hebt gemaakt waarvan je zou wensen dat een Japanner ze meeneemt naar huis en ze aan al zijn vrienden laat zien. Dat mogen foto zijn van de Martinitoren, schaatsen op de Amsterdamse grachten of een boer(in) met een stroopwafel. Als het op de een of andere manier karakteristiek is voor dit land, bij voorkeur met een originele invalshoek. Het seizoen maakt niet uit (wel leuk als je goed kunt zien welk jaargetijde het is) en de provincie doet er niet toe (foto's van dunbevolkte provincies maken wel meer kans want daar wonen minder Zoomers). Zet je foto uiterlijk 8 november op www.zoom.nl en meld hem aan bij de nieuwe groep Holland met eigen ogen. (Dat kan door links in het menu te klikken op 'Wijzig foto'en dan bij stap 2 de groep 'Holland met eigen ogen' te kiezen.) Houd vanaf dat moment je e-mail in de gaten voor als we je foto kiezen. Geen geschikte foto's in huis? Trek er dan nu speciaal op uit.
Je stelt je foto('s) gratis ter beschikking. Elke Zoomers van wie een of meer foto's worden geplaatst, ontvangt gratis een exemplaar van het boek. Je kunt meer boeken kopen met 30 procent korting. Andere abonnees van Zoom krijgen ook korting bij aankoop. Wij gaan er vanuit dat je het auteursrecht op de foto bezit en dat de mensen die er eventueel op staan geen bezwaar maken tegen publicatie.
![]()

