De Nikon Coolpix AW100 is water-, schok- en vorstbestendig en geschikt voor actief buitengebruik. Het is de eerste 'all weather' camera van Nikon. De camera is waterbestendig tot 10 meter diepte, schokbestendig tot een valhoogte van 1,5 meter en vorstbestendig tot een temperatuur van -10 °C. Met functies als ingebouwde GPS, een elektronisch kompas en een ingebouwde wereldkaart kun je met een gerust hart de ruige natuur in. De camera zal € 349,- kosten en is vanaf 8 september verkrijgbaar.
![]()
Verder kondigt Nikon de opvolger van het topmodel P7000 aan, de Coolpix P7100. Nieuw is het kantelbare 7,5 cm (3 inch) LCD-scherm dat het fotograferen en filmen uit moeilijke hoeken vergemakkelijkt. De sensor is op deze camera hetzelfde gebleven. Nikon hoopt met dit topmodel de professionele fotograaf te bereiken die de grote DSLR niet overal mee naar toe neemt. De camera is vanaf 22 september te koop voor € 549,-.
![]()
Naast deze twee camera's brengt Nikon twee nieuwe modellen in de Coolpix Style serie, de Nikon S1200pj en Nikon S100. De SP1200pj is de opvolger van de SP1100pj en biedt, net als de voorganger, een ingebouwde projector. De Nikon S1200pj is te verbinden via een kabeltje met iPhone, iPad of iPod Touch en een Mac of PC, zodat je direct beelden en films kunt projecteren. Op de vernieuwde SP100 is de mogelijkheid tot 3D fotograferen toegevoegd. Deze stand combineert twee foto's die zijn gemaakt vanuit verschillende posities tot een 3D-beeld. Dat kan worden weergegeven op tv's en computers die 3D ondersteunen. De camera's zijn beide vanaf 22 september verkrijgbaar voor € 429,- (de S1200pj) en € 269,- (S100).
S1200pj
S100
De laatste twee nieuwe camera's in het uitgebreide Nikon Coolpix assortiment zijn de twee superzoom compact camera's. De Nikon S6200 met 16 megapixels en een NIKKOR-groothoekobjectief met 10x zoom, en de S8200 met een 16 megapixel CMOS-sensor en een NIKKOR-groothoekobjectief met 14x zoom. Ook deze zijn per 22 september in de winkel voor € 199,- (S6200) en € 299,- (S8200).
S8200
S6200

