
Review: Canon PowerShot SX400IS
Cees de Jonge 7 oktober 2014, 13:00
Waarom zou je, met je smartphone op zak voor de snapshots, nog een compact meeslepen? Bijvoorbeeld vanwege het imposante zoombereik van de Canon PowerShot SX400IS.
Genoeg redenen vinden wij. De belangrijkste troefkaart van deze Canon SX400IS is natuurlijk de 30x optische zoom, die ook nog eens optisch gestabiliseerd is. Hoe hypermodern je camera in je smartphone ook is; het imponerende zoombereik van de mooie groothoek van omgerekend 24 mm tot en met het stevige telebereik van 720 mm zal geen enkele smartphone voorlopig kunnen evenaren. Een mooi weids panorama op het strand of een close-up tijdens een feestje, je ziet het je iPhone nog niet doen.
Auto
De Canon PowerShot SX400IS kent maar één stand: volautomatisch. De camera analyseert het beeld en kiest daarbij automatisch één van de 32 motiefprogramma's die de camera rijk is. Dat doet de camera overigens heel goed. Maar wie zelf wil experimenteren met diafragma of sluitertijdvoorkeuze zal bij deze camera vergeefs in de menu's gaan zoeken. Die standen zitten er gewoon niet op. Zoomen, mikken en klik en klaar is het devies. Op het gebied van video legt de SX400IS overigens de lat niet heel erg hoog: 720p is hier de hoogste resolutie.
Licht en compact
De SX400IS lijkt van afstand op een reflex, maar eenmaal in je hand blijkt de camera een heel hippe kleine lichte compact te zijn. Geheel van kunststof gemaakt en daardoor uitermate licht. De camera bezit voor een compact de gebruikelijke 1/2.3" formaat sensor, gevuld met 16 megapixel.
Display
Om ondanks de 30x optische zoom toch de lage adviesprijs mogelijk te maken is er bezuinigd op de kwaliteit van het display op de achterzijde. Met 230.000 pixels heb je wel een redelijk, maar niet een heel gedetailleerd zicht op je compositie.
Sensor
Uiteraard heeft dat geen invloed op de opnames die op de geheugenkaart belanden. De CCD sensor presteert bij veel licht uitstekend, maar laat vooral bij weinig licht de stevige ruisonderdrukking zien waarbij zeker de heel kleine details dan last hebben.
Adviesprijs
Met een adviesprijs van 199 euro zet Canon hier een aantrekkelijke snapshotcamera neer die vooral dankzij de 30x optische zoom, z'n uiterst simpele bediening en de relatief lage prijs een leuke eerste compact is voor beginnende fotografen. Met zoomaspiraties uiteraard.
- Plus- en minpunten
- erg compacte bridgecamera
- 30x optische zoom
- optische beeldstabilisatie
- goede prijs-kwaliteit
- stevige ruisonderdrukking
- alleen volautomatische stand
- lage resolutie display
- 720p video
Beoordeling
- Ergonomie
- Functie
- Snelheid
- Beeldkwaliteit
- Prijs/kwaliteit
Score: 7,2
Specificaties
- ModelCanon PowerShot SX400IS
- Prijs€199,-
- LeverancierCanon, tel. 020-7219103, www.canon.nl
- Sensor1/2.3” ccd-sensor, 16 megapixel
- Resolutie4608x3456, 3264x2448, 2048x1536
- Videoresolutie1280x720p, 30 bps, mono
- Lichtgevoeligheidiso 100-1600 (en automatisch)
- Burstrate0,8 bps
- Opnameformaatjpeg (2 verschillende compressies), mov mp4 h.264
- Objectiefomgerekend naar 35mm: 24-720mm, 30x optische zoom, F 3,4–F5,8
- Scherpstellencontrast autofocus
- Zoekergeen
- LCD-monitor3 inch TFT 230.000 pixels
- Gewicht/ Afmetingen body313 gram/10,4x6,9x8,0 cm
Reacties
Om te kunnen reageren, moet je ingelogd zijn