584 keer bekeken
0
Dam 2
Dam 2 is het huisnummer van dit pand.
Dit pand van de ABN AMRO, is oorspronkelijk gebouwd in het begin van de 20ste eeuw door van Gend en Loos distribiteurs.
De huidige ingang naar de bank, was vroeger de ingang naar de stallen.
In de vroege jaren van 1900 werd er nog veel gebruik gemaakt van paard en wagen voor het vervoeren van paketten.
Het pand staat op de hoek van de Dam en de Nieuwendijk.
De Nieuwendijk is de oudste straat van amsterdam.
In de 12de eeuw hadden de wateren in Holland korte namen, zoals de Aa, de Ee of de Ye. Er zijn nog plaatsnamen waarin je dat terug kunt vinden, zoal Edam, Ter Aar of Krommenie. Zo was er dus ook een rivier die de Aa werd genoemd, maar ook wel de Ame. Er kwamen mensen wonen en die plek werd de stelle (stelling) aan de Ame genoemd, ofwel de Amestelle.
De naam van de rivier veranderde langzaam in de Amstel. De mensen die er woonden hadden erg veel last van overstromingen. Daarvoor zijn dammen en dijken opgeworpen. We herkennen die nog in straatnamen zoals de Zeedijk en de Haarlemmerdijk. Maar de oudste straat van Amsterdam is de Nieuwendijk.
De Nieuwendijk ontstond kort na 1200 op de westoever van de monding van de Amstel. Het was niet meer dan een rij losse terpjes. Die waren gemaakt door de kolonisten die het veen ontginden.
bron :http://zweefmakreel.web-log.nl/zweefmakreel/2006/04/de_oudste_straa.html
Groet Nick
Alle rechten voorbehoudenMeer info tonen
Opmerkingen