bij ons heten ze schaatsenrijders, vroeger ving ik die wel, om te bewaren in een jampotje, maar ze gingen altijd dood, terwijl ik ze toch goed voerde met boterhamkorsten ;-)
gr. Hennie
ps. mooie opname
Ik zag er afgelopen week toen het nog wat warmer was ook grote aantallen op mijn vijver.
Je hebt ze mooi in beeld weten te brengen Paula,kan nl.nog aardig tegenvallen met zo`n spiegelende ondergrond.
Gr.Huib
ja dat doen ze ook. ze lopen over de oppervlaktespanning van het water. bij iets vervuild water, is die oppervlaktespanning anders en zakken ze erdoor....als ze er zijn is het dus een teken van heel schoon water. dit is het water van e waterleidingduinen...gelukkig is het dus schoon.
Brrr, als ik dit soort beestjes zie hoor ik in mijn onderbewustzijn meteen ook een zoemgeluid en denk ik aan jeukende rode bulten... zullen wel geen muggen zijn want ik vermoed dat die niet op het water wandelen, schrijvertjes lijkt me aannemelijk, ik ken ze alleen uit het gedicht van Guido Gezelle, kan je dus niet verder helpen met een eventuele bevestiging. Lekkere scherpte op het exemplaar dat op de links-boven sterke plek zit.
Groet
Pol
Opmerkingen