86 keer bekeken
24
Kleine Karekiet.
Deze morgen kreeg ik hem nog eens in beeld op mijn wandeling. Eerst zat hij zelfs te dichtbij, maar de 2de keer kon ik hem mooi op foto zetten. Dit is bijna een full frame beeld!
Nadien ontmoette ik er nog een vogelliefhebben uit Friesland! Kort praatje mee gedaan, altijd leuk...
LEEFGEBIED
De kleine karekiet heeft een voorkeur voor uitgestrekte rietmoerassen en rietkragen langs plassen en vaarten, maar broedt ook in smalle rietslootjes in polders. Ook eenjarig rietland.
VOEDSEL
Vooral insecten. De kleine karekiet is niet erg kieskeurig in zijn voedsel en eet een groot scala aan soorten, zowel wél als niet gevleugeld.
VOGELTREK
De kleine karekiet is een lange-afstandstrekker die overwintert ten zuiden van de Sahara, tot in Zambia, West-Europese populaties in West-Afrika. Een enkeling steekt niet de Sahara over en blijft in Zuid-Frankrijk, het Iberisch Schiereiland, en van Marokko tot het Arabisch schiereiland. Al vanaf eind juli begint de trek, de piek ligt in augustus; trek tot begin oktober. Terugtrek van april-juni. Nachttrekker.
Bron: Vogelbescherming.nl
Alle rechten voorbehoudenMeer info tonen
Instellingen
Gebruikte apparatuur
Canon EOS R3
Canon RF 100-500mm F4.5-7.1L IS USM
Opmerkingen