90 keer bekeken
8
Solidor Tower Bretagne
(in her Frans Tour Solidor) is een versterkte donjon met drie geschakelde torens, gelegen in de monding van de rivier de Rance in Bretagne.
Het werd tussen 1369 ebn1382 gebouwd door Jan IV hertog van Bretagne (d.w.z. Jean IV in het Engels) om toegang tot de Rance te controleren in een tijd dat de stad Sant-Malo zijn gezag niet erkende.
In de loop der eeuwen verloor de toren zijn militaire belang en werd het een gevangenis.
Meer recentelijk was het een museum ter ere van Bretonse zeelieden die Kaap Hoorn verkenden, maar het werd in 2022 permanent gesloten.
De Solidor-toren bevindt zich in de stad Saint-Servan, die in 1967 fuseerde met Saint-Malo en Paramé
Hij is te zien in de Wendy Toye film "True as a Turtle" uit 1957 met in de hoofdrollen Johan Gregson, Cecil Parker, June Thorburn en Keith Michell.
9 juni 2024.
Groetjes, Bob.
Alle rechten voorbehoudenMeer info tonen
Instellingen
Gebruikte apparatuur
Canon EOS 80D
Opmerkingen