148 keer bekeken
31
Kruipend Zenegroen II
Zie vorige upload: toen ik deze zag staan dacht ik direct: ik wil hier iets sprookjesachtigs van maken en dat kan goed met druppels! Nou heb ik afgelopen herfst op eenzelfde manier een paddenstoel vastgelegd, jullie kennen hem misschien nog wel. Maar goed, aan de slag. Het is een behoorlijk tijdrovende klus, maar wel heel erg leuk!!
Hoe ben ik te werk gegaan: eerst heb ik mijn camera stevig op een rijstzak gelegd en mijn afstandbediening aangesloten (geen draadloze versie dus). Vervolgens heb ik een klein zaklampje schuin achter de bloem gelegd, maar wel buiten het beeld van de camera. Daarna heb ik de camera ingesteld: sluitertijdvoorkeuze, hoge sluitertijd van minimaal 800 om mooie ronde druppels vast te leggen, iets onderbelichten, burstmodus enz. Vervolgens gewapend met de afstandsbediening in de ene hand en mijn plantenspuit in de andere hand, foto's geschoten. Veel foto's.....ik moest de druppels tussen lampje en bloem spuiten en dan maar schieten en dat heel vaak herhalen.......als je je foto's dan terugkijkt, zie je dat je foto's met extreem veel druppels hebt en foto's met bijna niks. Ik moest de foto's hebben die daar precies tussenin vallen met de druppels op precies de goede plek 😅 voor deze heb ik een beeld met wat meer druppels gekozen. Met een beetje geluk en heel veel tijd is het wat mij betreft gelukt en ben ik tevreden! Ik upload nog wel een keer eentje die juist wat lichter is en veel minder druppels heeft.
Oh ja, de witbalans stond uiteraard op tl, maar met een kleurenfilter heb ik de blauwtinten wat aangepast en de groenen versterkt.
Nu hebben jullie een beetje een beeld hoe het er aan toeging bij ons in de tuin....😂
Alle rechten voorbehoudenMeer info tonen
Instellingen
Gebruikte apparatuur
Nikon D500
sigma 105mm f2.8 ex dg os hsm macro
Opmerkingen