Van III naar V: hebben we iets gemist, of heeft Canon de vier overgeslagen uit bijgeloof (in Japan is dat een ongeluksgetal, vergelijkbaar met dertien hier) …? De verklaring is veel simpeler: de V staat voor video!
In het aps-c-segment had Canon al een dergelijke videogeoriënteerde variant: de R50 V. De R6 V is gebaseerd op de welbekende R6 Mark III (die uiteraard in het assortiment blijft), met twee grote verschillen: de elektronische zoeker is verdwenen en in plaats daarvan is een koelventilator toegevoegd. Als je langdurig filmt in hoge resolutie geen overbodige luxe. De R6 V gaat tot desgewenst 7K/60p in raw.
Als fotograaf profiteer je natuurlijk ook van de gestabiliseerde fullframe-sensor met ruim 32 megapixels en een geavanceerd Dual Pixel CMOS AF II-systeem dat speciaal voor bewegend beeld is gefinetuned. Maximaal 40 beelden per seconde plus pre-burst klinkt ook niet verkeerd, alleen loop je meer risico op het rolling-shutter-effect doordat een mechanische sluiter ontbreekt. Voor de beeldopslag heb je net als bij de Mark III een CFexpress- (Type B) plus een SD-sleuf (UHS-I) tot je beschikking. En als je op het ingebouwde verstelbare scherm bent aangewezen, is dat door de hoge resolutie van 1,6 miljoen beeldpunten geen straf.
Prijs en beschikbaarheid
De Canon EOS R6 V wordt eind juni verkrijgbaar voor een adviesprijs van € 2.549,- (body). Een bijpassende eveneens nieuwe zoomlens, de RF 20-50mm F4L IS USM PZ (‘power zoom’), kost los € 1.529,-. Als je ‘m als kit met de R6 V koopt, gaat ruim 300 euro van de totaalprijs af.
Opmerkingen