#brandedcontent - Dit artikel is tot stand gekomen in samenwerking met SIGMA.
Daarnaast vind ik het principe van een modulairsysteem interessant. Zo kan je je systeem erg compact houden en juist die aanvullingen kopen die je nodig acht. Hiervan had ik vooral de viewfinder graag uitgeprobeerd! Enerzijds omdat ik dit gewend ben en fijn vind fotograferen en daarnaast omdat je dan geen last hebt van reflectie op het scherm.
Navigatie menu
Eerst scroll ik even lekker door het menu heen en hierbij valt me op dat ik elke keer net op de verkeerde button klik. Het navigeren tussen de hoofd- en subcategorieën is even wennen en gaat nog regelmatig mis.
Fotograferen + opties
Tijdens het fotograferen merk ik dat de camera lekker compact is en ligt lekker in de hand. Vanwege het kleine formaat is hij ook super makkelijk mee te nemen en valt totaal niet op. Wel merk ik dat ik graag andere standpunten uitprobeer en ik helemaal gewend ben aan het uitklapscherm van mijn huidige camera. Een kantelbaar scherm had ik graag teruggezien.
Wel kom ik er achter dat er een aantal camera-opties niet samengaan. Het fotograferen in RAW gaat bijvoorbeeld niet samen met fotograferen in ‘continuous-speed’ en met elektronische beeldstabilisatie aan. Dit vind ik jammer omdat ik alle drie de opties normaal gesproken wel gebruik. Bij het fotograferen in continuous-speed (buffer), merkt ik wel dat de buffer vrij snel vol loopt en je vervolgens even moet wachten voordat je weer kan fotograferen. Tijdens het fotograferen heb ik verschillende instellingen uitgeprobeerd. Maar doordat niet elke combinatie mogelijk was kwam ik er thuis achter dat ik alleen in JPEG had gefotografeerd. Dit vond ik wel jammer aangezien dit van invloed kan zijn op de mogelijkheden van de nabewerking.
Wat ik zelf super handig vond is de ring van het objectief om het diafragma in te kunnen stellen, werkt heel fijn en snel. En vooral het voelen van de ‘fysieke kliks’ bij het draaien maakte het fijn. Als opdracht hebben we meegekregen om silhouetten te fotograferen, dit is nogal een hele uitdaging met het bewolkte weer. Ik ben overdag een keer op pad geweest en heb me vooral gefocust op plekken met veel contrast; metro-ingangen, tunnels en doorkijkjes. Het resultaat was nog niet helemaal naar mijn zin, dus ben ik ook ’s avonds op pad geweest. Met alle straat- en winkelverlichting kon ik meer mijn creativiteit kwijt. In het donker kon ik ook gelijk de beeldkwaliteit in het donker testen. Toen ik eenmaal een aantal silhouetten had ben ik wat creatiever bezig geweest en met een langere sluitertijd gaan fotograferen. Dit gaf vervolgens weer een mooie twist aan de foto’s. Al met al heb ik een toffe serie silhouetten neergezet.
Beeldkwaliteit
Ik ben een keer overdag en ’s avonds op zoek gegaan naar de silhouetten. Bij de foto’s die ik overdag gemaakt had schrok ik een beetje van de kwaliteit van een aantal foto’s. Ondanks de sluitertijd van 1/200 zat er een soort ‘ghosting’ bij veel van mijn foto’s van voorbijgangers. Dit is normaal gesproken bij deze sluitertijd niet mogelijk. Dus ik ben benieuwd of dit toevallig door een instelling kwam of dat er iets met de camera was. Op het schermpje leek hij van te voren prima in orde. Toen ik de camera terug heb gestuurd heb ik de foto’s pas op een groot scherm bekeken.
De foto’s zijn lekker scherp en hebben een mooie beeldkwaliteit. Ook de foto’s met een hoge ISO hebben goede scherpte en contrast, hier zie je gelijk het voordeel van de full-frame sensor.
Verwachting en ervaring
Ik had niet echt een verwachting van deze camera, ik vind het wel fijn om ergens met een open blik naar te kijken. Van te voren was ik erg benieuwd hoe het fotograferen met deze camera zou zijn. Ik vind het altijd fijn als een camera lekker in mijn hand past, zoals met mijn huidige spiegelreflex.
Daarnaast had ik al wel gezien dat er minder knoppen op zaten, dus ook nieuwsgierig hoe dit zou bevallen. Zoals ik hierboven heb beschreven was het tof om met deze camera op pad te gaan. Her en der wat verbeteringen mogelijk en voor wat andere punten geldt dat dit een kwestie van wennen is. Het duurt altijd even voordat om vertrouwd te raken met een nieuwe camera.
Over André Sprong
Ik ben André Sprong, 39 jaar en kom uit Rijswijk. Mijn favoriete categorieën om te fotograferen zijn portret-, architectuur- en reisfotografie. Daarnaast ben ik ook bouwfotograaf bij Andere Bouwfotografie, waar ik mijn vakinhoudelijke kennis combineer met mijn fotoskills. De reis-, straat- en bouwfotografie lijken eigenlijk enorm op elkaar: je ziet een mooi beeld en deze moet je eigenlijk gelijk vastleggen omdat enkele seconden later het beeld alweer verdwenen kan zijn.
Opmerkingen