Review SIGMA fp door Martijn op het Broek

13 mei 2021 11:33
partnerredactie

De afgelopen 2 weken heb ik de Sigma FP mogen testen. Het eerste wat mij opviel is hoe de camera voelt: heel stevig en degelijk, en best licht voor een toestel waar best wat metaal in is verwerkt. Het duurde bij mij even voordat ik alles had ingesteld zoals ik het graag wilde. Dat is dan een nadeel als je een ander merk camera gewend bent (en uiteraard geen handleiding leest, maar gewoon aan de slag gaat...)

#brandedcontent - Dit artikel is tot stand gekomen in samenwerking met SIGMA.

Pluspunten 

Een had ik al genoemd: de degelijkheid van het apparaatje. Verder vind ik de camera behoorlijk stil, zeker in vergelijking met mijn eigen camera's. Qua bediening vind ik het instellen van het diafragma óp het objectief (de meegeleverde 45mm) dus gewoon geweldig! Het duurde even voor ik door had dat dat niet met een wieltje aan de camera moest, maar ik vind het echt super! Dit zou voor mij een reden kunnen zijn om hem te kopen! De beeldkwaliteit vind ik ook bijzonder goed te noemen, zeker als ik dit vergelijk met mijn eigen camera's. Ik vind de ruis goed te doen bij hogere ISO waardes. 

Minpunten

Ik mis de viewfinder, ik kan er niets aan doen. Ik ben zo ontzettend gewend om een viewfinder te gebruiken dat het heel onwennig voelt en blijft voelen om via het scherm te kijken. Dat is heel persoonlijk, maar toch. Ik snap het overigens wel, want je bespaart er weer wat ruimte mee op de camera.

Het scherpstellen: daar kwam ik pas op een van de laatste dagen achter, dat het scherpstellen werkt aan de hand van het touch-screen. Aangezien ik in het menu géén touch mogelijkheden had, duurde het dus weer even voor ik het door had.

En als laatste minpuntje had ik eigenlijk wel een kantelbaarscherm verwacht, hoewel het scherm wel vanuit alle hoeken best goed te zien is. Soms is er recht op kunnen kijken toch fijner. 

Conclusie

Al met al vond ik dit een hele fijne camera om mee te werken. Mooi vorm gegeven, compact, lekker makkelijk mee te nemen, en het levert mooie plaatjes op. Maar, gelet op de mogelijkheden qua objectieven vind ik het nog zeer beperkt, en dan is dit denk ik een relatief dure camera voor de mogelijkheden qua fotograferen. 

Over Martijn op het Broek

Mijn naam is Martijn op het Broek, ik ben 41 jaar, en ik richt me met name op portretfotografie.

Mijn inmiddels uit de hand gelopen hobby begon in 2008 toen ik voor onze vakantie een mooie compactcamera kocht. Toen een aantal jaren later ging ik naar New York en vond ik het tijd voor een DSLR. Langzaam maar zeker ontwikkelde ik me steeds verder en verder en inmiddels heb ik al behoorlijk wat fotoshoots gehad met heel veel mooie resultaten.

Voor een impressie kijk op Instagram: @nowpicturethisfotografie

Opmerkingen

of en discussieer mee!
Wees de eerste die een opmerking achterlaat.